Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

Başarılı Kişiler Kahvaltıdan Önce Sizce Ne Yapıyorlar ?

Başarılı Kişiler Kahvaltıdan Önce Sizce Ne Yapıyorlar ?

Erken uyanırlar

Başarılı insanlar zamanın değerini iyi bilir. Güne erken başlayarak yoğun iş maratonu veya telefonlar çalmaya başlamadan önce hayatlarını kontrol ederek kahvaltılarını bile yapmış olurlar. Bu yüzden iş hayatlarında da hızlı yükseliyorlar.

Bol su tüketirler

Başarı kişilerin çoğu sabahları kahveden bile önce suya sarılırlar. Güne suyla başlamak sizi daha enerjik kılar, cildinizin nemlenmesini sağlar ve metabolizmanızı hızlandırır.

Sabah sporu

Zengin ve güçlü görünümlüler sabah sporu ihtiyacını için eve aldıkları cihazları veya spor salonuna giderek giderirler. Zamanın bu kadar değerli olduğu bu önemli kişiler bile sabahları spora ayırıyorsa sabah sporunun önemli olduğunu gösterir. Kahvaltıdan önce spor yapmak gün içinde daha az stres yaşamanızı, sağlıklı bir vücut ve akşamları uyumanızı sağlar ama belki de sabah spor yapmalarının gerçek sebebi sadece gün içinde kendilerine zaman ayıramamaları da olabilir.

Önemli işleri gözden geçirme

Günün ilk saatleri önemli işlerinize daha odaklanmanız için ideal zamandır. Dikkatinizin çocuklarınızda, çalışanlarınızda veya patronunuzdan olmadığı zamandan daha güzel hangi zaman olabilir ki.

Kişisel projeler üzerinde yoğunlaşma

Gün boyu süren iş görüşmeleri sizi yorgun düşürecektir ve mesai sonunda bu sefer akşam yemeği derdiniz olacaktır. İş te bu gibi sebeplerden dolayı başarılı insanlar güne başlamadan kendi projeleri üzerinde çalışırlar.

Aileye zaman ayırma

Ailenizle veya tüm aileyi bir araya getirerek yenilen akşam yemekleri muhtemelen birçoğumuzu mutlu eder. Başarılı iş adamları ise akşam yemekleri yerine aileyi kahvaltıda bir araya getirmeye çalışır.

Eşine bağlı olma

Yorucu geçen günün ardından muhtemelen akşamları yorgun düşmüş olursunuz ve akşam yemeği hazırlarıyla da daha da yorulup en sonunda televizyonun karşısında kendinizi bulabilirsiniz. İşte bu tür sebeplerden başarılı kişiler genellikle sabahları eşleriyle daha çok ilgilenirler.

Kendi yatağını düzeltme

Kendi yatağınızı düzeltme işi sizin bir-iki dakikanızdan daha fazlasını almıyorken, gün boyu sizi daha mutlu ve üretken kılacaktır.

Kahve

Eve yemeğe, sabah kahvaltıya veya kahve içmeye davet etmek günümüzde karşımızdakiyle daha kaynaşmamızı ve ilişkilerimizi sağlamlaştırmak için bir iletişim aracı gibi olmuştur. Ayrıca sabahları kahve içerek güne başlamak sizi daha enerjik, canlı ve yaratıcı başlamanızı sağlar. Kahvaltıdan önce içilen kahve metabolizmanızı da hızlandırır.

Meditasyon

Bir çok başarılı insan yeni günün yoğunluğuna başlamadan önce çeşitli meditasyon yöntemlerinden birini izleyerek zihnini boşaltmayı sağlar.

Not alma

Başarılı kişiler gittikleri ve beğendikleri yerler, restoranları ve kişileri not alırlar.

Plan ve stratejileri belirlemek

Güne başlarken günlük, haftalık veya aylık plan yaparak yoğunluktan dolayı unutmanızı engeller. Stratejilerinizle ilgili büyük resmi görmek için sabahları üzerinde çalışın.

E-mailleri kontrol etme

Güne başlarken e-maillerinizi kontrol edin. Çoğu başarılı kişiler bazen sabah ilk uyandıklarında bunu yaparlar. Böylelikle unutmuş olabileceğiniz önemli işler görür veya haber beklediğiniz işlerle ilgili bilgi alarak gününüzü buna göre planlayabilirsiniz.

Haberleri takip etme

Kahvaltınızı yaparken bir yandan gazetelere göz atabilir veya akıllı telefonlar üzerinden gündemi takip edebilirsiniz.

Kaynak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.