Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

Gezmek ( Asla ) İstemeyeceğiniz 10 Yer :)

Aramızda Gezmeyi Sevmeyen Var mı ? Yeni Yerleri Görmeyi Sevmeyen ? Tabikide Yok 🙂 Gezmeyi Kim Sevmez ki!! 😀 🙂 Gezmeyi Sevmeyen Bir İnsan Bulmak Zordur Herhalde Ancak Sizinle Aşağıda Paylaşacağım Yerleri Gördükten Sonra Üstüne Para Bile Verseler Asla Gitmek İstemeyeceğinize Eminim 🙂 Arkadaşlar.

Düşünsenize Size Gezmeniz İçin Para Veriliyor Ama Asla Gitmeyeceksiniz ! Ne Kadar Garip Bir Cümle Dimi 🙂 Neyse Araştırıp Bulduğum Bu Yerleri Bakalım Beğenicekmisiniz ? Güzel Yorumlarınızı Bekliyorum Dostlarım.

1 – Ölüm Vadisi – Amerika

Dünyamızı bir ev olarak hayal edersek ölüm vadisi bu evin fırını diyebiliriz. Yeryüzünde kaydedilen en yüksek doğal güneş sıcaklığı bu vadide kayıt edilmiş (56.5 derece) ve bu vadide susuz sadece 14 saat hayatta kalabiliyorsunuz.

 

2 – Danakil Çölü – Eritrea

Yaklaşık 50 derece sıcaklığı ile Afrika’nın bu çölü dünyadaki cehennem olarak adlandırılıyor. Her ne kadar korkutucu olsa da turistlerin ilgisini çekiyor. Ama deneyimli bir rehberiniz olmasan kendi rızanızla burada gezmeniz bile kesinlikle yasak.

 

3 – Mount Washington – Amerika

Bu zirve, dünyadaki en hızlı rüzgarların kaydedildiği zirve olarak tarihe geçmiş. Rüzgarın hızı ortalama 327 km/s ve bunu hayal etmeniz bile zor. Ayrıca -40 dereceye varan sıcaklığı ile dünyanın en ölümcül noktalarından biri.

 

4 – Sinabung Volkanı – Endonezya

Endonezyada bulunan bu aktif volkan neredeyse her yıl patlıyor ve yaydığı gazlar nedeniyle çevresindeki yerleşim yerlerine bile ölüm saçıyor. En son 27 Şubat 2016 yılında patladı ve Endonezya, Tayland gibi bir çok ülkede deprem meydana geldi. Yarın ne olacağı tabi ki bilinmiyor.

 

5 – Yılan adası (lha da Queimada Grande) – Brezilya

Adından da anlaşıldığı gibi yılanlarla dolu bir ada ve Brezilya hükümeti adaya girişleri yakalamış. Ne kadar yılan olabilir ki demeyin, metrekareye ortalama 5 zehirli yılan düştüğü tahmin ediliyor.

 

6 – Madidi Ulusal Parkı – Bolivya

Her ne kadar harika bir park izlenimi verse de bu park dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri çünkü dünyanın en ölümcül bakteri faunasına ev sahipliği yapıyor. Herhangi bir bitkiyle temas veya ufak bir yaralanma bile ölümcül enfeksiyona neden olabiliyor.

 

7 – Ölüm vadisi – Kamchatka, Russia

Bu vadide havaya saçılan toksik gazlar bitki ve hayvanların hemen ölümüne insanların ise ölümcül rahatsızlıklara yakalanmasına neden oluyor.

 

8 – Bikini Atoll – Marşal Adaları

Okyanusun içinde gizlenmiş cennet gibi bir ada olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama birçok radyoaktif ve nükleer deneye ev sahipliği yapmış bu ada artık yaşanılabilir bir ada değil. Her an kansere yakalanabileceğiniz kadar yüksek bir radyasyon seviyesi var. ( Bu Kadar Güzel Görünen Bir Yer Bu Kadar Nasıl Kötü Bir Yer Olabilir ki ) ?

 

9 – Afar Depression – Etiyopya

Erta Ale yanardağının zirvesine yakın bu alan dünyadaki depremler dolayısıyla sürekli lavlarla dolan 2 havuza ev sahipliği yapıyor ve her bir deprem burayı daha da tehlikeli hale getiriyor. Sonunda ne mi olacak? Kimse bilmiyor…

 

10 – Natron Gölü – Tanzanya

Van Gogh tablosu gibi görünen bu fotoğraf aslında Natron gölünün bir görüntüsü. Gölün yüzeyindeki yoğun tuz tabakası bu göl ile temas eden kişilerin ölümüne neden oluyor. Çevresine yaydığı çok güçlü hidrojen sülfür gazı da çok büyük hasarlara neden olabiliyor. Tahmin edersiniz ki bu gölde yüzmek kesinlikle yasak.

#bitolga Resmi Facebook Hesabı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gezilecek yerler dedi ki:

  Öncelikle Elinize sağlık güzel bir liste hazırlamışsınız. Fakat bakınca Aklıma Bear Grylls geldi bir an.. listenin yarısından fazla gezmiş ve oldukça mide kaldıracak görüntüler çekmişti. 🙂

  1. Tosa87 dedi ki:

   Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim. Bear Grylls Videolarını Falan Hiç Tam Olarak İzleyemedim Açıkcası Haklısınız Mide Kaldırma Konusundada Kendisi Baya Tecrübeli 🙂

   1. gezilecek yerler dedi ki:

    Farklı bir yazı olmuş. İnsan okuyup görünce artık varsa da gidesi gelmiyor. 🙂

    1. Tosa87 dedi ki:

     😀 😀 😀 Gerçekten Öyle Uzaktan Görmek Daha İyi Sanırım Tatile Diye Çıkıp Sonu Kötü Biten Bir Eğlence Kim İsterki !! 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.