Teknoloji Startup Girişim

Google Bilgilendirmesi COVİD-19 Hakkında

  Google Bilgilendirmesi COVİD-19 Hakkında

  Değerli müşterilerimiz ve ortaklarımız,

  Benim adım Mary Ellen Coe. Sizin şirketinizin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki diğer şirketlerin de Google Ads işini yöneten ekibin başındayım. Girişimci ve kendi iş yerine sahip bir ailede büyüdüğümden, ilk olarak bir işi yürütmenin ne anlama geldiğini, size ne kadar aitlik duygusu hissettirdiğini, müşterilerin ve çalışanların size duydukları güvenin sürdürülmesinin ne kadar önemli olduğunu yakından deneyimleme fırsatım oldu.

COVID-19 içinde bulunduğumuz koşulları hepimiz için farklı bir şekilde etkiliyor. Her işletmenin zorlukları kendine has olsa da, mağaza kapanışlarından müşteri talebindeki değişikliklere, tedarik zinciri sorunlarından lojistik sorunlara hepimiz bir şekilde etkileniyoruz.

Hepimizin olduğu gibi bizim de kalbimiz hasta olanların, ailelerinin ve arkadaşlarının yanında. Ayrıca, işinizi bu belirsizliklerle dolu süreçte yönetirken sizin yanınızda olduğumuzu da bilmenizi istiyoruz. Google, bu süreçte global olarak topluluklara yardım etmek için birçok girişimde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile mücadeleyi desteklemek için 800 milyon dolar üzeri bir taahhütte bulunduğumuzu açıkladık. Bu taahhüt; küçük ve orta büyüklükteki işletmelere sunulan Google Reklam kredilerini, küçük ve orta büyüklükte işletmelerin sermayeye erişimine destek olma amacıyla oluşturulacak bir yatırım fonunu ve sağlık ve yardım kuruluşlarının önemli kamu hizmeti duyurularını paylaşmaları için sağlanan reklam kredilerini kapsıyor. Bu inisiyatiflerin, sizin gibi işletmelerin ve devlet kurumlarının karşılaştığı zorlukları ve masrafları hafifleteceğini umuyoruz.

Tüm bunların yanında, siz, müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve iletişim halinde kalmanın yollarını ararken, bu zorlu zamanlarda size yardımcı olabilecek 4 fikri paylaşmak istedik:

  1. Haberdar olun. Google Trendler ve Google Alerts gibi araçlar, özellikle yerel pazarınız için tüketici talebindeki ve müşterinizin ihtiyaçlarındaki değişikliklerin etkisini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.
  2. Güncel kalın. Müşterileriniz bilgi arayışında ve işletmenizden hizmet almayı bekliyor. Örneğin eğer çalışma saatleriniz değiştiyse, müşterilerinizin ziyaret ettiği web sitenizi ve İşletme Profilinizi Google Arama ve Haritalar’da güncelleyin. İşletme Profiliniz ile bir gönderi oluşturarak veya reklamlarınızdaki mesajlarınızı düzenleyerek aldığınız ekstra önlemlerden ve sunduğunuz hizmetlerden bahsedebilir, gecikmeler yaşıyorsanız müşterilerinizi haberdar edebilirsiniz.
  3. Dinamik pazara göre hareket edin. Tüketici davranışı değiştikçe, reklamlarınızı gözden geçirmeli ve bütçeleri etkin bir şekilde yönetmelisiniz. Ayrıca mevcut kampanyalarınızı duraklatmanız veya bütçeleri ürün kullanılabilirliğine ve tüketici talebine göre yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Google Ads içerisinde, internet üzerinden sipariş veya eve servis gibi tekliflerinizde değişiklik varsa reklam öğelerinizi buna göre güncellemenizi öneririz.
  4. Müşterileriniz ve çalışanlarınızla iletişimde kalın. İşletmenizi uzaktan yönetmeye geçiş yaparken, müşterileriniz ve çalışanlarınızla güçlü bir bağlantı kurmanıza yardımcı olması için dijital araçları kullanabilirsiniz. Müşterileriniz için bu dijitalleşme; görüşme ayarlamak, danışmanlık ya da eğitim amaçlı Hangouts Meet’i kullanmak veya YouTube videoları aracılığıyla ürün tanıtımı yapmak anlamına gelebilir. Müşteriler böyle zamanlarda lokal işletmelerden alışveriş yapmayı tercih edebilir. Dijital araçları kullanarak müşterilerinize size nasıl destek olabilecekleri ile ilgili yardımcı olabilirsiniz. Çalışanlarınız için, paylaşılabilir belgelerle daha fazla ortak çalışma alanı sağlayın veya eş zamanlı iletişimi kolaylaştırmak adına bir sohbet odası oluşturun. Her büyüklükteki işletmenin birbiriyle bağlantıda kalma fonksiyonuna sahip olmasını sağlamak adına 1 Temmuz 2020 tarihine kadar tüm G Suite müşterilerimize, gelişmiş Hangouts uygulamamızın video-konferans özelliğini ücretsiz olarak sağlayacağız.

  Ekip üyelerimizin sağlığını korumak ve ofiste bulunma ihtiyacını azaltmak adına attığımız adımlardan dolayı bazı destek seçeneklerinde bu süre zarfında gecikmeler yaşanabilir. Google Ads hesabınızla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize ulaşın veya Google Ads Yardım Merkezi’ne başvurun. Burada ayrıca topluluk uzmanlarından yardım alabileceğiniz bir Topluluk Yardımı Merkezi de bulunuyor. Bu süreçte sizi desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz ve işinizi yürütmeniz için en kritik hususlara öncelik vermeyi sürdüreceğiz.

Google Benim İşletmem sayfamızda sunduğumuz araçları kullanma, evden çalışma, işinizi sürdürülebilir kılma ile ilgili tavsiye ve ipuçlarına, ek kaynaklara ve eğitimlere ulaşabilirsiniz.

Ortaklığınız için teşekkür ederiz. Yanınızdayız, yarın da yanınızda olmaya devam edeceğiz.

  Mary Ellen Coe
Başkan, Google Müşteri Çözümleri

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ