Teknoloji Startup Girişim

iOS 9 Duyuruldu! – İşte Genel Özellikleri

  iOS 9 Duyuruldu! – İşte Genel Özellikleri

  Uzun Zamandır İOS Kullanıcısı Olarak Sizlerle Bu Konuyuda Paylaşmak İstedim..
  Yeni Özellikleri İle İOS Harika Hizmetler  Sunmak İçin Kolları Sıvamışa Gözüküyor. 🙂
  iOS 9’u daha akıllı hale getiren Apple, yeni mobil işletim sisteminde kişisel asistanı Siri’ye de önemli geliştirmeler eklemiş. Mesela Siri’ye Proactive isimli bir özellik eklenmiş. Bu özellik ile birlikte Siri artık kullanıcıları konusunda daha fazla bilgiye sahip olacak. Mesela kulaklığı cihazınıza taktığınızda direkt müzik uygulamasını başlatacak ya da arabaya bindiğinizde sesli kitap uygulamasını açabilecek. Tabii bu sizin alışkanlıklarınızla da ilgili.
  Ayrıca Siri artık yine sizin alışkanlıklarınıza göre uygulama tavsiyelerinde bulunabilecek, trafik durumuna göre randevunuz için ne zaman yola çıkmanız gerektiğini hatırlatacak.

  Ayrıca işlevsellik ve performans konularına odaklanan iOS 9, Spotlight için yeni kullanıcı arayüzünü de getiriyor. Spotlight artık web aramalarını açmadan da birim dönüşümlerini yapabilecek.
  Gelelim Apple Pay’e. Apple’ın mobil ödeme servisi Apple Pay’in artık Birleşik Krallık’ta da desteklendiği açıklandı ve artık daha fazla banka ve kredi kartı sağlayıcısıyla uyumlu hale geldi.
  Bunun dışında iOS 9 ile birlikte Apple Haritalar uygulaması için de geliştirmeler açıklandı. Apple çok eleştirilen yol tarifi desteğini açıkladı. Artık toplu taşıma araçları için yol tarifleri de Apple Haritalar’da bulunacak. Ancak bu özellik şimdilik New York, Londra ve Pekin’in dahil olduğu 20’den fazla şehirde desteklenecek. Bu şehirler arasında Türkiye’den herhangi bir şehir yer almıyor.

  Öte yandan Apple, iOS 9’un halka açık betasını Temmuz ayında yayınlayacak. iOS 9’un tam sürümü ise sonbahar aylarında sunulacak. Güncelleme için 1.3 GB boş alan gerekecek.

  Kısacası Sonbahara Kadar Bazı Arkadaşların Beklemsi Gerek 🙂

  Son olarak iOS 9’un şu cihazlara gelecek; iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPod touch 5. nesil.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ