www.bitolga.com

Kariyer Basamaklarını Hızlı Atlamak İçin 10 Altın Kural

Kariyer Basamaklarını Hızlı Atlamak İçin 10 Altın Kural
REKLAM ALANI

Bilindiği Üzere Kariyer Basamakları İş Hayatımızın En Önemli Parçalarından Biridir. Özellikle Çalıştığımız Sektörde Daha İyi Konumlara Gelmek Hızlıca Yükselmek Birçoğumuzun Hayali Sanırım. 🙂 Bu Konuda Bu Tavsiyeler Çalıştığımız Sektöre Göre Değişiklikler Göstermekte Ayrıca Görevimizde Önemli. Umarım Herkes İstediğimiz Yerlere Alnımızın Teri ve Küçük Pratik Zeki İşlerimizle Ulaşırız.

1- Yerli Dilinizden Başka Bir Dil Bilmiyorsanız Hızlıca Yeni Bir Dil Öğrenin. Bir Dil Biliyorsanız 1 Tane Daha Neden Öğrenmeyesiniz.

2- Çalışmış Olduğunuz Sektör Türkiye’de Tek Değildir Muhtemelen, Bu Yüzden Rakip Firmaları Gözlem Altında Tutun Neler Yaptıklarını Nasıl Hareket Etiklerini ve Firma Öncülerini Yakından Takip Altına Alın.

3- Yıl 2015 ve Artık Teknoloji Neredeyse Heryerde, Teknoloji Olmadan Artık Birçok İş Yürümeyecek Kadar Zor Oldu. Bu Yüzden Teknolojiyi Yakından Mutlaka Yakından Takip Edin

4- Birçok Projede Görev Almaya Çalışın. Bunlar Sosyal Sorumluluk Projeleri, Fuarlar, Seminerler, Gibi Bu Sayede Düzgün Bir Konuşma Biçimi İle Zekiliğinizi Ön Plana Getirin.

5- Örneğin Kendi Sektörünüzle Alakalı Yeni Bir Proje Aklınıza Geldi, Bunu Asla Ama Asla Herkese Bahsetmeyin, Anlatmayın. Proje Hakkında Araştırmalarınızı Yaptıktan Sonra Eminseniz Bunu Hayata Geçirin ve Meyvelerini Toplamaya Başlayın

6- Günümüz Teknolojisi, Sıkıntılar, Problemler, Yaşam Koşulları Gibi Nedenlerden Kendinizede Dikkat Etmeye Dikkat Edin. Bunun İçin Spor Yapın Fırsatım Yok Demeyin. Sporsuz Bu Büyük Şehirlerde Kendinizi Çok Fazla Yıpratırsınız.

7- Çalışmış Olduğunuz Bölümde Ekibiniz Varsa Fikirlerini Alın Onları Dinleyin, İlla Bunları Uygulayın Demiyorum Ancak Farkında Olmadığınız Bazı Küçük Fikirler Bazen Hayatınızda Büyük Güzellliklere Bazende Kötü Sebeplerden Kurtulmanıza Sebep Olur.

8- Yaşam Alanınız Çok Önemli, Yaşam Alanlarınıza Çizgiler Koyun. Örneğin Aile, İlişki, Dostlar Gibi Problem Sorun Güzel Çirkin Ne Varsa İş Hayatınızla Karıştırmayın İş Hayatınızıda Onlarla Karıştırmayın. Bu Küçük Gibi Görünen Ufak Problemler Sizi Çıkılmaz Bir Yolun İçine Sokacaktır ve İş Hayatınızda Sarsılmalara Neden Olacaktır.

9- Yaptığınız İş Ne Olursa Olsun Para Herzaman İkinci Planda Olsun. Tabiki Projeniz veya Yapacağınız Büyük Bir İş Sizi Şirkette Bir Ödül Bile Almanıza Neden Olabilir Ancak Para Kar Oranlarını Çok Fazla Abartarak Düşünmek Sizi Göremeyeceğiniz Bir Çıkmaza ve Bu Çıkmaz Yüzünden Canınızın Yanmasına Neden Olur.

10- Satış Personeli Olabilirsiniz, Personel Müdürü, İşletme Sahibi, Müdür, İnsan Kaynakları, Yönetim, Danışman, Reklam Uzmanı vs vs vs vs ne Olursa Olsun Artık En İyi Teknolojiden Bile Önce Karşınızdaki Kişi İle İlgili Geçeceğiniz Diyologlardır. Bu Yüzden İnsan Pisikolojisi Hakkında Eğitimler Alırsanız Emin Olun Çok Faydasınızı Göreceksiniz.

Yazılarımı Okuyan Değerli Okurlarımın Sayısı Aylık 10.000 Kişi Üzerinde. Bu Yüzden Aldığım Güzel Mailleriniz Çok Teşekkür Ederim. Bu Yazımıda Okuyan, Paylaşan ve Beğenen Tüm Okurlarıma Çok Teşekkür Ederim.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.