Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

Metin Yazarları Nasıl İnsanlar ? Biz Bayılıyoruz :)

Az Önce Posta Kutuma Düşen Yazıyı Sizlerle Paylaşmak İstedim Arkadaşlar. Dikkatimi Çeken Bazı Özellikler Ya Bana Uymuyor Yada Benim Hoşuma Gitmediği İçin Değiştiriyorum 🙂 Keyifli Okumalar Dilerim…

Reklam dünyasının haşarı çocukları metin yazarlarının değeri son yıllarda daha fazla bilinmeye başlandı; çünkü içerik pazarlaması denen bol hikâyeli pazarlama trendi internetin kullanım alışkanlığını bile değiştirecek kadar güçlü. Artık boş laflara, dikkat çekici olmayan başlıklara, zekâ pırıltısı taşımayan içeriklere tahammülümüz yok. Peki, reklamın bel kemiği olan fikri bulan ve kalem oynatmakta usta metin yazarları nasıl insanlar? Onlara haşarı dedik çünkü:

Ya Çok Komiksin Ama Yaaa!

Evet, metin yazarları komik insanlardır ki zaten mizah yeteneği de zekâ göstergesidir. Kelimelerle oynamak, yaratıcı fikirler bulmak, “Ay nereden aklına geliyor böyle şeyler yaa!” sözlerini duymaya alışmak onların işi. 0 katkısız kafa işi yapıyorlar, akıllı bıdıklar.

Takıntılılar ve Evet, Dahi Anlamındaki de Ayrı Yazılır!

Yazım kuralları ile kafayı bozmaları çok normal; çünkü işleri her anlamda düzgün içerik yaratmak. Arkadaşlarıyla yazışırken filan “Oradaki de bitişik olacak.”, “Abicim fark etmez ayrı yazılır be abicim!” gibi cümleler kurup antipatik ve ukala insan konumuna düşebiliyorlar ama içlerine sinmiyor, ne yapsınlar? Bu kadar dikkatli olmaları başka konularda da takıntılı davranmalarına yol açabiliyor ya da zaten takıntılı insanlar oldukları için yanlış yere konulan bir virgülü düzeltmek uğruna tüm tasarımı baştan yaptırtabiliyorlar. “Mükemmeliyetçilik de bir takıntı değil midir zaten?” deyip alt paragrafa uzuyoruz.

Çeyizleri Kitaplardan Oluşur

Yazmaya yetenekli insanlar olarak elbette kitap okumak onlar için ekmek, su ve sevgi kadar gerekli bir ihtiyaç. Çoğunun evi küçük bir kitaplığı andırır, doğum günlerinde ne alsam diye derdiniz olmaz, kitap alıp verseniz gayet mutlu olurlar, bu kadar okumaya haliyle donanımlı insanlardır.

Çok Bilir, Çok Yorulurlar

Bazen bir ürünün ismini bulmaktan bazen bir markanın tüm stratejisini geliştirmeye varan işleri -reklam dünyası zorludur- kendilerini hayatlarında daha önce hiç ilgilenmedikleri konularda araştırma yapmaya ittiğinden genel kültürleri fazladır. Fakat bu durum yorgunluğu ve zaman zaman bıkkınlığı da beraberinde getirir; çünkü kalemlerini daha önemli şeyler/iyi fikirler için oynatmak isterlerken tüp gazın bileşenlerine dair yazı hazırlamak durumunda kalabiliyorlar. Düşünün, çoğu kişinin adını bile duymadığı kitapları okuyup filmleri izliyorlar ama kendilerinden milyonlara seslenen bir reklam metni yazmaları bekleniyor. Bu biraz şizofrenik bir durum, evet.

Herkes Onlara Hayran

Zeki, esprili ve yaratıcı bulunan (öyle de olan) metin yazarları arkadaş gruplarında, tanış ortamlarında saygı ve kendilerine ince ince, hayran hayran bakan gözler görürler. Bazısı bu yüzden egosal problemler yaşamıyor değil. Büyüyünce geçsinler.

Kaynak

#bitolga Resmi Facebook Hesabı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.