www.bitolga.com

Stres, Korkular ve Endişelerinizi Yenebileceğiniz 11 Pratik Bilgi

Stres, Korkular ve Endişelerinizi Yenebileceğiniz 11 Pratik Bilgi
REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar

Sürekli İlginç Denenmiş ve Fikir Verici Yazılar Yazmaktan Büyük Mutluluk Duyuyorum Ancak Aldığım Bazı Mesajlarda Şunlar Yazmakta ;

1 – Sayın Bitolga Dediğiniz Konuda Haklısınız Ancak Bunu Yapabilecek Kadar KAbiliyetli Değilim

2 – Yazınızı Okudum Çok Beğendim Ama Nasıl Yapacağımı Bilmiyorum

Buna Benzer Mesajlar Yada Mailler Gelmekte, Sizde Haklısınız Yazılanlar Doğru Olabilir Yada Yapması Zor Olabilir. Peki Biz Bunları Nasıl Yapacağız ? İşte Asıl Sorun Burada Başlıyor Bunları Yapmak Kendine Hükmetmek İnanın Bunu Yapmak Çok Zor Biliyorum Ancak Başarılamayacak Hiçbir Şey Yok. Takıldığınız ve Yapamadığınız Ne Varsa Yorum Olarak Yazın Sizlere Yardımcı Olmaktan Büyük Mutluluk Duyacağımızı Bilmenizi İsterim.

Şimdi Konu Başlığında Yazdığım Konuya Gelince;

1 – Derin Nefes Alın


Derin Nefes Almak Sinir Sisteminize Mesaj Yollayarak Sakinleşmenizi Sağlayacaktır. Endişelerinizden ve Stresten Uzak Duramıyorsanız Azaltmak İçin Derin Derin Nefes Almayı Unutmayın.

2 – Korku


Bilindiği Gibi Hepimizin Hayatla İlgili Korkuları Vardır. Kimimiz Köpekten Kimimiz Kediden Kimimiz Yapmadığımız veya Yaptığımız Bir İş Yüzünden Kimimiz Yanlız Kalmaktan, Gece Karanlıkta Yürümek Gibi Korkularımız Mutlaka Vardır. Bunun En İyi Çözüm Şekli Yavaş Yavaş Kendinizi Zorlamadan Korkunuza Maruz Kalmayı Deneyin. Köpeklere Karşı Korkularınız mı? Var Bunun İçin Karşıdan Ufak Ufak Köpeğe Bakarak Korkunuzla Yüzleşmeye Başlayabilirsiniz.

3 – Engel


Engel Olamadığımız Şeylere Üzülerek Yada Kendimizi Yıpratarak Çözüm Aramayın. Belki Çok Basit Bir Cümle Olacak Ama Endişe Duymaktan Vazgeçin. Bırakın Ne Olacaksa Olsun Sonuçta Herşey Olacağına Vardığını Olduktan Sonra Hepimiz Görüyoruz Dimi ? Eğer Engelde Olabiliyorsanız Harekete Geçin, Geçin ki Endişe Olmaktan Çıksın.

4 – Arkadaş


Arkadaşlarınızla Zaman Geçirin. Onlara Vakit Ayırın Aslında Kendinize Vakit Ayırmak İçin Arkadaşlarınızla Birllikte Birşeyler Yapın. Son 30 Yıl İçerisinde Yapılan Araştırmalarda İnsanların Yakın Arkadaşları İle Vakit Geçirmesi Sayesinde İşsizlik ve Boşanma Olayların Azaldığı Gözlenmiş.

5 – Egzersiz


Egzersiz Aslında bir Bilim Değil yada Test Değil İnsan Vücudunun Her Zaman Egzersize İhtiyacı Vardır. Endişe ve Korkularınızın Üstünden Gelmek İçinde Mutlaka Egzersiz Yapın Egzersiz Yapmak Vücut Isısını Arttırdığı İçin Sakin Kalmanızı ve Daha Sağlıklı Düşünmenizi Sağlayacaktır.

6 – İyi ve Kötü


Açık Konuşmak Gerekirse Ben Bu Maddede Takılan Çözmekte Herzaman Güçlü Olmayan Birisiyim 🙂 Daima Büyük Resme Bakın Dedikleri Doğrudur Ancak Bunu Yapmak Zordur Hatta Türk İnsanı İçin Bir O Kadar Daha Zordur. Çünkü Bizlerin Yetiştirilme Şeklinde Büyük Resme Bakmak Diye Bir Kavram Yoktur. Aslında Bunu Yapmak Zor Olduğu Kadar Basittirde. Mesela İyi ve Kötü Şeyleri 2 Ayrı Yere Yazın Daha Sonra Kağıtları Karşılaştırın ve İyi Deylerin Daha Fazla Olduğunu Göreceksiniz. Deneyin Bunu

7 – Kendinizi Yönetin


Hergün Olmak Şartı İle Bir Kaç Dakika Durun ve Sizin O Anda Doğru Şeyşi Yaptığınızı Düşünün ve Bundan Emin Olarak İşinize Devam Edin. Böylece Beyniniz Sizi Kandırmasına ve Sizin Doğru Şeyi Yapmanıza Engel Olmasına Engel Olun.

8 – Dünyanın Sonu Değil


Bu Sözü Aramızda Duymayan Yoktur Sanırım. Hepimizin Başına Bir Takım Kötü Olaylar Gelir ve Üzülürüz Ancak Karşı Tarafımızdan Hep Şu Sözü Duyarız. ” Üzülme Dünyanın Sonu Değil ” İyide Arkadaşım Geçen Hafta Sende Arabanı Çarptığında Çizildiğini Görüp Deliye Dönmüştün Neden O Zaman Sende Bu Sözü Hatırlayıp Sakin Davranmadın ? 🙂 🙂 🙂  Aslında Burada Önemli Olan Şey Şu, Yaşadığınız Olumsuz Olay Hayatınızda Ne Kadar Önemli ? Herşey Bu Kendinize Sormuş Olduğunuz Soruya Doğru Cevap Vermekten Geçiyor.

9 – Değerler


Kendi Değerinizi Önce Göz Önünde Bulundurun. Mesela Siz Kimsiniz ? Yetenekleriniz Neler ? Ne Yapabilirsiniz ? Bunlara Doğru Cevabı Verdikten Sonra Zorlu Bir Yola Girdiğinizde Zorlu Şeylerin Üstesinden Gelebilirsiniz.

10 – Stres


Günümüz Çağında En Büyük Derdimiz 🙁 Ancak Bu Genelde Büyük Şehirlerde Yaşanmakta Bunun Dışında Yaşanan Stresler Genelde Ailevi Nedenlerden Kaynaklanmakta. Bu Tarz Stresleri Aşmanın En Kolay Yollarından Bir Tanesi Başkalarına Yardım Edin ! Başkalarına Yardım Ettiğinizde Stres Seviyenizin Düştüğünü Kafanızın Dağıldığını Görecek Hatta Düşünme Fırsatı Bularak Doğru Kararlar Alacaksınız.

11 – Kahve


İşte En Sevdiğim Cümle 🙂 😀 Kahve !!! Stresten Uzak Durmak İsteyenler İçin Birebir İlaçtır Kahve. Günde Dozunu Kaçırmayacak Şekilde Kahve Hayata Daha Güzel Daha Neşeli ve Daha Pozitiv Bakmanızı Sağlayacaktır. Hatta Ben Bunu Test Ettim Geçirdğim Zor Günleri Dostlarımla Kahve İçerek Stressiz bir Şekilde Aştım.

 

Paylaşımlarınız ve Güzel Yorumların İçin Şimdiden Çok Teşekkür Ederim Dostlarım. Saygılarımla

 

 

#bitolga Resmi Facebook Hesabı

#bitolga Resmi Facebook Fan Sayfası

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Neslihan dedi ki:

    her yazınızı büyük zevkle okuyorum. bu yazınıza da çok güldüm gerçekten yapmak zor ama yapılabilir

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.