Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

» WordPress Türkçe 4.4 Çıktı – İşte Detayları

Merhaba Arkadaşlar Merakla Beklenen Wordpres 4.4 bugün İtibari İle Yüklenebilir Bir Durumda. Bu Yeni Güncelleme İle Beklenen En Büyük Özellik Embed Kod Sistemi. Bende Bu Sistemi Bekliyordum Ancak İncelememe Rağmen Özel Bir Tema Kullandığımdan Bende Halen Embed Kodları Aktif Değil.

Bu Özellik İle Diğer Bloglara Yayın Verebilir Başka Bloglarına Bağlantı Yapabilir Bu Sayede Trafiğinizi Arttırabilirsiniz. Yakın Zamanda Özel Temalar İçinde Embed Kodu Nasıl Kullanılacak Bir Video Çekeceğim. Şimdilik Yeni Özellikler Hakkında Bilgileri Keyifle Okumanız Dileğiyle.

WordPress 4.4 Türkçe İndir İndir_fullindir

Tanıtım Videosu

Karşınızda Yirmi On altı

ipad-white-desktop-2x-1024x694

Yeni varsayılan temamız, Yirmi Onaltı, klasik blog tasarımına modern bir soluk getiriyor.

Yirmi Onaltı her cihazda güzel görüntülenecek şekilde yapılandırıldı. Akıcı bir ızgara tasarımı, esnek üst kısım, eğlenceli renk şemaları ve dahası, hepsi içeriğinizi öne çıkarmak için.

Responsif görseller

responsive-devices-ipad-2x

WordPress artık farklı boyutlara her zaman oturabilmesi için görsellerin gösterimini daha akılcı bir şekilde ele alıyor. Temanızda bir değişiklik yapmanıza gerek yok, zaten çalışıyor.

WordPress içeriğinizi gömün

WordPress 4.4 “Clifford”

Artık yazılarını başka sitelere gömebilirsiniz, hatta diğer WordPress sitelerine bile. Bir yazı bağlantısını düzenleyicinin içine atın ve anında bir gömme önizlemesi görüntüleyin. Başlık, özet ve eğer bir tane belirlediyseniz, öne çıkan görsel. Hatta sitenizin ikonunu, yorumlar ve paylaşım için bağlantınızı da dahil ediyoruz.

Daha çok gömme sağlayıcı

Yazıların gömülebilmesinin yanı sıra WordPress 4.4 beş yeni oEmbed sağlayıcı ile geliyor: Cloudup, Reddit yorumları, ReverbNation, Speaker Deck ve VideoPress.

REST API altyapısı

REST API altyapısı çekirdeğe entegre edilmiş durumda, ki bu da WordPress geliştirmeleri konusunda yeni bir çağ demek. REST API geliştiriciler için WordPress üzerinden geliştirebilecekleri RESTful API kullanımı anlamına geliyor.

REST API’ın çok aşamalı görücüye çıkması sırasında alt yapı çok önemliydi. Çekirdek son noktalar yeni çıkacak sürüme göre hedeflendi. Resmi WordPress REST API eklentisini inceleyerek çekirdek son noktalar hakkında ve REST API ile neler yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer iyileştirmeler

  • Terim metası – Terimler artık meta verilerini destekliyor, aynı yazılar gibi. Daha fazla bilgi için add_term_meta(), get_term_meta() ve update_term_meta() belgelerini inceleyin.
  • Yorum sorgu geliştirmeleri – Yorum sorguları performansı iyileştirmek için önbellekleme becerisine kavuşuyor. WP_Comment_Query içindeki yeni argümanlar karmaşık yorum sorgularını basitleştiriyor.
  • Terim, yorum ve ağ nesneleri – Yeni WP_Term, WP_Comment ve WP_Network nesneleri, kod içindeki terimleri, yorumları ve ağları daha kestirilebilir ve sezilebilir hale getiriyor.

Takım

Bu sürüm Scott Taylor önderliğinde, 469 katılımcının katkılarıyla geliştirildi.

Türkçe çevirilere katkıda bulunanlar;

Emre Erkan, veyselirlanda, WPDestek, Mustafa Uysal, Osman Cinek, Selman Kandeniz, Turker YILDIRIM ve UfukArt.

Kaynak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.