Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

2017 İğne Oyası Havlu Kenarları

İğne oyası ile yapılan modeller, el işleri kategorisin de en zor uğraşlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Havlular hayatımızın her alanın da geçmişten, bugüne sürekli kullandığımız, temizlik için olmazsa olmazlarımızdandır. İğne oyası havlu kenarı yapmak isteyen bayanların ilmek ilmek çok uğraş verdiği zor bir iştir, ama bir yönden de eğlenceli bir uğraştır. İğne oyası ile hangi işi yaparsanız yapın eminiz ki muhteşem sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Eskiden beri yazmalarda sıklıkla kullanılan iğne oyası son zamanlarda da iğne oyası havlu kenarlarında da kullanılmaya başladı. Her şeyin bir modası vardır. Hal böyle olunca da farklılık yaratmak adına, bayanların üstün zekâsı ile her gün bir şeyler değişiyor ve yenileniyor.

İğne Oyası Havlu Kenarlarının Kullanıldığı Alanlar

İğne oyası; yazmadan, havluya, teşbih başlığına kadar birçok şeyde kullanılmaya başladı. Gelişen teknoloji ile ve yeniliklerle beraber el işleri de bundan nasibini aldı ve modern görünümlü ürünler ortaya çıkmaya başladı. Geçmişten, günümüze el işleri hep hayatımızın için de var olmuştur. Artık iğne oyası havlu kenarlarında uygulanmaya başladı. Eskiden dantel ve boncuk işleri havlulara uygulanırken, onların yerini iğne oyaları ve kurdele nakışı almış görünüyor. Tabi ki de dantelin yerini hiç bir şey alamaz, bizim geçmişimizle aramızda ki bir bağdır ve kimse kolay kolay vazgeçemez. Sadece, artık herkes demode olmuş eski modeller yerine, yeni modeller ve modern görünümlü işleri çeyizlerine koymayı tercih ediyor. Danteller, boncuk işleri iğne oyaları gerek yazmalarda, gerek havlular da gerekse kullanabileceğimiz tüm eşyalarda kullanılabilecek en güzel el işleridir. İğne oyası havlu kenarları da son dönemler de bayanların gözdesi durumun da.

İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

El emeği, göz nuru harcanarak yapılan ve büyük sabır gerektiren iğne oyası modelleri, muhteşem çeşit ve modelleriyle dikkat çekiyor. İğne oyası havlu kenarı örmeyi bilmeyen bayanlar, birbirinden güzel modelleri öğrenmek adına halk eğitim kurslarına ya da belediyelerin düzenlemiş olduğu el işi kurslarına giderek, iğne oyası ve buna benzer el işlerini öğrenebilir ve kolayca mucizeler yapabilirler. Herkes yeteneği doğrultusunda bu işleri yapabilir. Özellikle iğne oyası havlu kenarı modelleri çok uğraştırıcı ve zorlayıcı bir iştir.

İğne Oyasında Kullanılan Malzemeler

Gerçekten sabır ve büyük emek isteyen iğne oyası havlu kenarı modellerini hazır alana kadar, hem bir şeyler öğrenmiş olursunuz, hem de bir şeyler öğrenmenin tadına varırsınız. İhtiyacınız olan bir naylon ip ve özel iğne, değişik teknikler kullanarak muhteşem modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Desen ve renk olarak iğne oyası havlu kenarları çeşitlilik göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.