Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

Excel ‘de Sırasıyle Yüzde Arttırarak veya Düşürerek İşlem Yapma

Genelde Şirket İşlerimizde Neredeyse %60 Kısmında Kullandığımız Excel’i Bilmeyen Yoktur.

Dünyanın Bugüne Kadar Yapılmış En İyi Yazılımların Biri Olan Excel İle Neredeyse Bir Çok İşimizi En İyi ve En Hızlı Şekilde Sonuçlandırdığımız Exceli Bazen Çok İyi Anlamda Kullanamadığımız İçin İnternnette Doğal Olarak Hemen Aramalara Başlıyoruz.

Bende Başıma Gelen Bir İşlem Sonucu Şıkıitığım İçin İnternette Aramalara Başladım Ancak Ne Yazıkkı O Kadar Kolay Olmadı.

Yapmak İstediğim İşlem Düzeni Excelde Formulasyon Yapmak Neredeyse 1 Günümü Aldı. Anlamak Çözmek ve İşlemi Doğr Şekilde Sonuçlandırmak.

 

Kısaca Bahsetmek Gerekirse Bir Öğrenci Tablosu Yaptığınızı Düşünün ve Yaklaşık Olarak Sağa Doğru 10 Kutu ve Sonunda İşlem Tablosu Var ve Sonunda Toplam Sonucu Var. Örneği Birazdan Aşağıya Yükleyeceğim Ama İşlem Su Şekilde İşlemek Zorunda

Öğrenciye Öğretim Bedeli 10.000 TL  ve Her Sağdaki Kutuya İndirimler Tanımlıyorsunuz Ancak Her Tanımlanan İndirim Diğer Kutuyu Otomatik Hesaplayarak Sonuca Yansıtıcak Sıralı Olarak Excel ‘de Formulasyon İşlemesi Gerekiyor. Şimdi Gelelim Excel Formulasyonun Nasıl Yapıldığına

Örnek Tablo,

 

Formulasyon Yüklenmiş Dosyayı İndirmek İçin — Tıkla

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.