Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

Jel Akü Fiyatları Değişim Nedenleri

Jel aküler genellikle güneş enerjisi sistemlerinde kullanılır. Bu nedenle jel akü alırken fiyatına değil özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Jel akü fiyatları için etkili olan en önemli nedenler kutu tipi, verim ve voltajdır. Jel akü fiyatları arasında ki farkı etkileyen diğer önemli bir neden ise je akünün kalan ömrüdür. Jel Akülerin ömrü üretildikleri tarihte başlar ve yaklaşık olarak on yıl sürer. Bu nedenle jel akü alırken fiyatından çok üretim tarihine bakmanız gerekir. Çok uyguna alacağınız bir jel akünün sadece bir veya iki yıl ömrü kalmış olabilir. Bu durumda siz kar değil zarar etmiş olursunuz.

Jel Akülerin Önemli Özellikleri

Jel akülerin en önemli özellikleri arasında yüksek sıcaklıklarda çalışmaya uygun olmaları gelir. Bunun nedeni ise jel akülerin genellikle güneş enerji sistemlerinde kullanılması ve bu alanda sıcaklıkların oldukça yüksek olmasıdır. Jel akülerin dayanma gücü de diğer aküler ile kıyaslandığında daha yüksektir. Bunlar da jel akü fiyatları için etkili olan özelliklerdir aynı zamanda. Bu özellikler elbette jel akünün kalitesine bağlı olarak da değişmektedir. Bu nedenle ucuz ve kalitesiz bir jel akü almaktansa biraz daha pahalı olan kaliteli jel akü almak sizin için daha avantajlı olacaktır.

Jel akü fiyatları incelerken kalitesi düşük bir ürün aldığınız takdirde kısa sürede arıza çıkararak sizi daha fazla masrafa sokma olasılığı vardır. Jel akülerin daha çok tehlikeli alanlarda kullanılıyor olması da kaliteli bir ürün tercih etmeniz için başka bir neden. Eğer kalitesiz bir ürün tercih ederseniz tehlikeli sorunlar ile de karşılaşabilirsiniz.

Jel Akülerin Önemli Özellikleri

Jel akü almadan önce hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunların belki de en önemlisi jel akülerin bakımının yapılmasının mümkün olmamasıdır. Bu nedenle Jel akü alırken kesinlikle daha önce kullanılmamış ve hiçbir şekilde hasar almamış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Jel akülerin türk standartları enstitüsüne uygun olarak üretilmiş olması da ayrı önemli bir noktadır.

Bu nedenle iyi bildiğiniz markalar arasından tercih yapmanız sizin için daha faydalı olabilir. Bilinen ve güvenilir markaları tercih etmenizin sizin için diğer bir avantajı ise bakım montaj, demonatj ve bakım çalışmaları içindir. Jel akülerin montajının ve demontajının yetkili bir kişi tarafından yapılması gerekir. Aynı şekilde boşalmış jel akülerin dolumu da yetkili kişi tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda oldukça büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.