Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

Kötü Bir Gece veya Uykudan Sonra Gününüzü Verimli Geçirmenin En Kolay Yolu

Bu Yazıyı Yazıp Yazmamakta Çok Kararsız Kaldım Açıkçası 🙂 Neden Diyceksiniz Çünkü Ben Her Gece Geç Yatıyorum Her Gece Yorgun Oluyorum Ama Ertesi Günü Bir Türlü Öğlene Kadar Enerjik Olarak Geçiremiyorum 😀 🙂 Diyceksiniz Ki Sen Yapamıyosan Neden Yazıyosun ?

Sizde Haklısınız Sanırım Ama Benim Olayım Başka 😛 😛 😛 Şaka Tabikide Ama Kahve İçmessem Artık Güne Asla Enerjik Başlayamıyorum O Yüzden En Kısa Sürede Filtre Kahve Makinesi Alıyorum Yoksa İşe Gidene Kadar Uyumak Beni Çok Mutlu Etmiyor 🙂 Ayrıca Yapabilirseniz ki Ben Yapıcam Sabah Sporu Yapın. Eğer Sabah Sporu Yapabilirseniz İŞte Gününüz O Zaman Harika Geçeçektir. Eğer Geçmesse Beni Arayın Söz Size Kahvaltı Ismarlayacağım 🙂 Şimdi Yazımı Hakkıdan Kısa Bilgiler Verme Zamanı

Sabanın 7’si: Uyanın

Ne yaşadıysanız yaşayın sabah şekerleme yapmayın. Ekstradan uyuyacağınız 15-20 dk sizi daha enerjik yapmayacak ama geç kalmanıza sebep olabilir.

7:10’da azıcık kahve için

Küçük fincanda kahve veya min espresso işinizi görecektir. Uyandıktan sonraki 20 dakikalık süreçte biraz uyku sersemi hissedebilirsiniz, bunu camı açıp temiz bir hava alarak giderebilirsiniz.

7:30’da kahvaltı yapın

Tahıl, protein ve azıcık meyve gibi şekerli şeyleri tüketmek sizi en fazla bir saat ayakta tutabilir. Ayrıca kahvaltı için çok beklemeyin, uyandıktan sonra 1 saat içerisinde kahvaltıyı yapın. Kuvvetinizi arttırmak açısından iyi olur.

Saat 8: Biraz güneşe çıkın

Uzmanlara göre uyandıktan sonra güneş ışığından faydanlanmak insan beynini ve vücudunu kendine getiriyor ve günlük ritme de reset atarak güne sıfırdan başlamanıza olanak sağlıyor.

Saat 9:00’da en önemli işinizi yapmaya başlayın

Mark Twain’in dediği gibi “sabah uyanır uyanmaz canlı bir kurbağa yersen günün geriye kalan kısmında daha kötüsü olmayacağı için rahat olabilirsin”. Sizde sabah en zor en kötü olandan başlarsanız günün diğer zamanında daha basit ve az yorucu işlerle başa çıkabilirsiniz.

Uyandıktan sonraki ilk 3 saatte en enerjik  zaman dilimine sahip olacağınız için bu zor olan işi bu zaman diliminde yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

10 gibi bir kahve daha için

Bu kahve sizin dikkatinizi toplamanıza yardım edecek ve uyanıklığınızı tetikleyecektir.

11 gibi toplantılarınızı tekrardan gözden geçirin

İnsanlarla toplanıp bir şeyleri çözmeye çalışmak için en önemli zaman dilimi kendinizi iyi hissettiğiniz zamandır. O saati kendi enerjinize göre ayarlayın. İnsanlar sizin yaydığınız enerjiden etkilenmelidir.

12’de hafif bir öğle yemeği yiyin

Yemekten sonra uyumamak için hafif bir şeyler atıştırmalısınız ve işinize verimli bir şekilde devam etmelisiniz.

Saat 12:30 gibi kısa bir yürüyüş yapın

Bu saatlerde kısa bir ara enerjiyi tazeler, kendini kontrol etmeyi geliştirir ve üretkenliği arttırır. ( Not : Bunu Her İş Yerinde Yapmaya Kalkmayın Ya Aç Kalırsınız Yada İşten Uyarı Alırsınız ) 🙂 🙂 🙂

13:00’da bir kahve daha içmelisiniz

Uyandıktan sonra 6-8 saat geçerse, enerji düşmeye başlar. Bu sebeple saat 13 gibi bir kahve daha içip kendinizi toparlayın.

14 gibi 20 dakikalık şekerleme yapın

İster arabada olun ister işyerinin konferans salonunda veya kullanılmayan bir odada sadece 2o0 dakika kestirmeniz günün diğer saatlerini verimli bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. ( Bunu Sadece Yöneticiler Yapsın Lütfen ) 😀

Saat 15 gibi hafif şekerlemeler atıştırın

Bu saatlerde hemen hemen bütün enerji gitmiş oluyor. Enerjinin büyük b,r oranı da glikozdan geldiğinden şekerli bir şeyler atıştırmak sizin faydanıza olacaktır.

15:30 ile 17:30 arası beyin gücü gerektirmeyen işleri halledin

İşin son saatlerinde artık hem fiziksel hemde zihinsel olarak tükenmek üzere olduğunuzdan beyniniz yoracak işlerden sakının ve hafif işleri halletmeye çalışın.

 

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır, Güzel Yorum ve Paylaşımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim…

#bitolga Resmi Facebook Hesabını Takip Etmek İçin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.