Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

SEO Fiyatları Nedir, Nasıl Belirlenir ?

SEO fiyatları belirlenen anahtar kelimelere ve yapılacak SEO çalışmasının süresine göre değişiklik gösterebilir. Bir anahtar kelime ile 1 ay sürecek bir SEO çalışmasının fiyatı ile 3 anahtar kelimede 6 ay sürecek bir SEO çalışmasının fiyatları aynı olmaz.

SEO fiyatları verilecek hizmetin çeşitliliğine ve türevlerine göre değişir. SEO çalışmalarının içerisine dahil olan yöntemlerden yalnızca birisi için belirlenen fiyat ile bütün bir SEO çalışmasına verilen fiyat aynı olmayacaktır.

Web sitesinin mevcut düzeni de göz önünde bulundurular SEO fiyat belirleme çalışması yapılmalıdır. Örneğin daha önce SEO’ya uygun içerikler girilmeyen bir sitenin içeriklerinin en baştan düzenlemesi gerekecektir.

SEO Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir?

SEO Fiyatları belirlerlemek SEO uzmanı olan veya SEO Ajansı işletenler tarafından yapılmalıdır. SEO konusunda tam anlamıyla vakıf olmayan kişilerin vereceği fiyatlar tutarsızlık göstereceği gibi yapacağı SEO çalışmaları da etkisiz olacaktır.

SEO Fiyatları belirlenirken aşağıdaki önemli kriterler göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Bir web sitesinin veya markanın sektörü,
  • Arama Motorlarında yükselmek istenilen kelime adeti,
  • Belirlenen anahtar kelimelerin rekabet durumu,
  • Web sitesinin yayında olduğu süre ve yapılmış diğer SEO çalışmaları,
  • Sitenin kullandığı yönetim sistemi ve kodlama yapısı,
  • İstenilen sonucun alınması için yapılması gereken çalışmaların süresi,
  • İstenilen seviyeye gelmek için ek harcamalar yada maliyetli işlerin olup olmadığı ( hosting, domain, tasarım vs)
  • Aynı işin piyasa fiyatlarının araştırılması,

Bu sayılan kriterler SEO fiyatları belirlemek için en önemli hususlardır. Bu hususlar göz önüne alınmadan verilen fiyatlar pek sağlıklı olmayacaktır.

SEO Paket Fiyatları

SEO Fiyatları için araştırma yapanlar SEO Peketlerini de değerlendirmelidir. SEO Paketleri SEO uzmanları tarafından belirlenen çalışmaların kısım kısım, bölüm bölüm ayrıştırması sonucunda ortaya çıkar.

Düşük SEO Paketi, Orta SEO Paketi, Yüksek SEO Paketi gibi genel olarak üç kategoride paket sunumları yapılsa da her SEO hizmeti veren için farklı paket seçenekleri müşterilere sunulur.

Gümüş SEO Paketi, Platin SEO Paketi, Altın SEO paketi gibi isimler de yine SEO Hizmeti verenler tarafından isimlendirilen SEO paketleridir.

SEO Paketleri maliyet olarak direkt SEO çalışmalarının tek tek fiyatlandırılmasından daha tasarrufludur.

Aylık SEO Fiyatları

SEO hizmeti satın almak isteyenler aylık SEO fiyatları şeklinde belirlenen ödemeler karşılığında da bu hizmeti alabilirler. Belirlenen SEO fiyatları aylık ödemeler halinde SEO hizmeti verene ödenir.

Bazı SEO Firmaları kampanyalar düzenler. Bu kampanyalar müşteri memnuniyetine dayalı kampanyalardır. Örneğin, bazı SEO şirketleri belirlenen anahtar kelimede vaadedilen sıralamaya gelemezse paranız iade gibi kapanyalar düzenleyebiliyorlar.

Bazı SEO Ajansları ise ”kelimenizi 1. sıraya yükseltip sonra ödeme alıyoruz” yada ” kelimeniz 1. sıraya gelmezse ödeme almıyoruz” gibi kampanya sloganları ile müşterilerine yeni imkanlar sunmaktadır.

SEO Fiyatları her firmaya, her SEO hizmeti verene ve bu hizmeti verenin yapacağı SEO çalışmalarının çeşitliliğine göre değişiklikler gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.