Keyifli Zamanlar – www.bitolga.com

WordPress Düzenleyici Yok Düzenleyici Nasıl Acılır
Merhaba Arkadaşar Geçenlerde Yeni Bir Tema Aldım Temada Bir Kaç Değişiklik Yapmam Gerekiyordu Ama Aldığım Firma WordPress’in Düzenleyicisini Kapatmıştı ve Nasıl Açmam Gerektiği Konusunda Bilgim Yoktur. Ancak Sağolun Bir Arkadaşımın Önerdiği Yöntemle Çok Basit bir Şekilde Hallettim. İster FileZilla İle İstersenizde Cpanel İle Kolaylıkla Halledebiliyorsunuz. Umarım İşinize Yarar Kolay Gelsin..


FileZilla Programı Kurduktan Sonra Çalıştırın ( Programı Burdaki Linkten İndirebilirsiniz )

Sunucu Bilginizi, Kullanıcı Adınızı ve Parolarınızı Girdikten Sonra Hızlı Bağlana Tıklıyoruz ( Kapı Kısmını Boş bırabilirsiniz )

Şimdi Sol Taraftaki Menüden public_html Dosyasına Tıklıyoruz, Ardından Açılan Şeçeneklerim İçerisinden wp-confing.php Dosyasını Buluyoruz. Şimdi Bu Dosyanın Üzerine Sağ Tıklayarak Göster/Düzenle Kısmına Tıklıyoruz. Dosya Düzenlemesini Burada Yapacağız Bu Yüzden Ya Dosyayı Bilgisayarınıza Kaydedin Orada WordPadi Açarak Düzeltin Yada Online Olarak Buradaki Panelde Düzeltiniz.

 

Dosya İçerisinde Bulunan define( ‘DISALLON_FILE_EDIT’, true ) Yazan yeri Bulunuz. True Yazan Yeri false Kelimesi İle Değiştiriniz.  Tek Sorun Bu Kelime Arkadaşlar 🙂 İşlemimiz Bu Kadar.

 

İşlem Yaptığıız Dosyayı Şimdi FileZilla İle Geri Yükleyeceğiz Yada Online Değişrebilmenize Sisteminiz İzin Verdiyse Başka İşlem Yapmanıza Gerek Kalmayacak.

Karşınıza Hedef dosya zaten var şeklinde uyarı gelecektir. Üzerine Yazılsın butonunu seçerek Tamam deyin. Artık sorun çözülmüş olacak.

Hepsi Bu Kadar Dostlarım. Şimdi WordPress Panelinize Girerek Düzenleyicinizi Görebilir ve İstediğiniz Yere Müdahale Edebilirsiniz. Kolay Gelsin. Yorum Yapmayı ve Paylaşmayı Unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.